Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

Indywidualizacja procesu nauczania języka obcego – konferencja z okazji Europejskiego Dnia Języków 2017

Jak co roku, nowy sezon szkoleń dla nauczycieli języków obcych w MSCDN Wydział w Siedlcach został zainaugurowany konferencją z okazji Europejskiego Dnia Języków. Uroczystego otwarcia dokonali Grażyna Sobiczewska, kierownik MSCDN Wydział w Siedlcach oraz Adam Skup, dyrektor Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach.

W roku szkolnym2017/2018 motywem przewodnim konferencji była indywidualizacja procesu nauczania.

Wykład inauguracyjny "Nauczyciel języka obcego wobec problemu indywidualizacji" wygłosiła dr Mariola Jaworska z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Część praktyczną konferencji wypełniły wystąpienia drugiego eksperta oraz nauczycielskie prezentacje przykładów dobrych praktyk. Piotr Kaja zachęcał do działań muzyczno-ruchowych na lekcjach języków obcych dostosowanych do potrzeb i możliwości każdego ucznia.
Tematykę muzyczną kontynuował nauczyciel I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim, Sylwester Mosiej, który opowiedział o wynikach swojej pracy z uczniem o specjalnych uzdolnieniach.
W dalszej części spotkania, o swojej i swoich uczniów przygodzie z eTwinning mówiła Katarzyna Drabarek ze Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Władysława Broniewskiego w Siedlcach.

Na koniec Iwona Moczydłowska dokonała prezentacji najnowszej oferty MSCDN dla nauczycieli języków. Szczególną uwagę zwróciła na formy bezpośrednio związane z problematyką spotkania, w tym przedsięwzięcia całoroczne takie jak blog Cyfrowy piórnik nauczyciela języka obcego oraz sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli Współpraca międzynarodowa szkoły.