Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

Bezpieczne i atrakcyjne zajęcia wychowania fizycznego – warsztaty metodyczne w Siedlcach (10 marca 2016)

   W czwartkowe popołudnie - 10 marca br. w siedleckim Wydziale Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli odbyły się ciekawe warsztaty metodyczne: Bezpieczne i atrakcyjne zajęcia wychowania fizycznego. Formę doskonalenia zorganizował i koordynował konsultant MSCDN dr Grzegorz Bzdon.

   Zajęcia były prowadzone przez: dr Jerzego Zielińskiego (dziekana Wyższej Szkoły Trenerów Sportu, wykładowcę Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi), Tomasza Szałkuckiego (fizjoterapeutę kadry Polski seniorów w piłce ręcznej) i Michała Caruka (trenera tenisa ziemnego, wykładowcę akademickiego).

   Celem warsztatów było rozwijanie umiejętności kształtowania sprawności fizycznej. Prowadzący omawiali i prezentowali ćwiczenia pozwalające ograniczyć kontuzje i urazy
w trakcie uprawiania sportu i rekreacji przez dzieci oraz młodzież. Przedstawiali także sposoby kształtowania sprawności fizycznej dzieci i młodzieży poprzez gry, zabawy ruchowe.

   Wydarzenie to cieszyło się dużym zainteresowaniem nauczycieli wychowania fizycznego. Uczestnicy warsztatów zadawali pytania po każdym z wystąpień i chętnie uczestniczyli w pokazach praktycznych, zorganizowanych i nadzorowanych przez prowadzących.