MSCDN Wydział w Siedlcach - Konkurs "Jestem stąd"
Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

Konkurs "Jestem stąd"

Jestem stąd mini

Znane są już wyniki konkursu fotograficzno-językowego zorganizowanego przez cztery siedleckie instytucje - MSCDN, Muzeum Regionalne, I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa oraz Szkołę Podstawową nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej z okazji Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018 

W dniu 18 maja w siedzibie MSCDN w Siedlcach odbyło się posiedzenie Komisji Konkursu fotograficzno-językowego „Jestem stąd”.

W posiedzeniu udział wzięli:
• Sławomir Kordaczuk – wicedyrektor Muzeum Regionalnego w Siedlcach, przewodniczący Komisji,
• Weronika Paczuska – nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 1
w Siedlcach,
• Sławomir Mikiciuk - konsultant MSCDN Wydział w Siedlcach,
• Iwona Moczydłowska – konsultant MSCDN Wydział w Siedlcach.

Komisja ww. składzie dokonała analizy statystycznej i jakościowej nadesłanych prac oraz podjęła decyzję odnośnie nagród i wyróżnień.

Do konkursu zostało nadesłanych 56 prac, odpowiednio w poszczególnych kategoriach:
- dla uczniów w wieku do 10 lat (klasy I-IV szkoły podstawowej) – 16
- dla uczniów w wieku 11 – 15 lat (klasy V-VII szkoły podstawowej oraz II gimnazjum) – 29,
- dla uczniów w wieku od 16 lat (począwszy od klasy III gimnazjum) – 11.
Komisja odnotowała fakt, iż do konkursu nie wpłynęły prace ze szkół średnich.
16 prac ze względów formalnych tj. brak zdjęć w wymaganym formacie nie dopuszczono do etapu oceny merytorycznej.

Komisja przyznała następujące nagrody i wyróżnienia w ww. kategoriach:

Klasy I-IV szkoły podstawowej:

• I miejsce (300 zł) - Gość w dom, Bóg w dom, Błażej Grudziński, Szkoła Podstawowa nr 4 w Siedlcach, opiekun Izabela Osiak
• II miejsce (200 zł) – Nie zapomnę, Jan Szymani, Szkoła Podstawowa nr 4 w Siedlcach, opiekun Izabela Osiak
• III miejsce (100 zł) – Strażacka warta, Marta Michałowska, Szkoła Podstawowa w Kotuniu, opiekun Adam Jaworski
• wyróżnienie – Wyjątkowe pierogi, Aleksandra Knap, Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach, opiekun Monika Knap 

Klasy V-VII szkoły podstawowej i II gimnazjum:
• I miejsce (300 zł) – Szeptucha, Maja Michalak, Szkoła Podstawowa nr 1 w Siedlcach, opiekun Beata Pniewska
• II miejsce (200 zł) – Chrzest Święty dziecka, Zuzanna Pawłowska, Szkoła Podstawowa nr 2 w Łosicach, opiekun Małgorzata Hryniewicz
• III miejsce ex aequo (po 50 zł)
– Pamięć, Jakub Mucha, Publiczna Szkoła Podstawowa w Żabieńcu, opiekun Anna Strzeżek
- Pamięć o bohaterach, Emilia Gontarz, Publiczna Szkoła Podstawowa w Żabieńcu, opiekun Anna Strzeżek
• wyróżnienie – Porządkowanie grobów na cmentarzu w Wildze, Małgorzata Strzeżek, Publiczna Szkoła Podstawowa w Kępie Celejowskiej, opiekun Anna Strzeżek
• wyróżnienie – Z pokolenia na pokolenie, Aleksandra Buczyńska, Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach, opiekun Izabela Dudewicz

Klasy III gimnazjum:
• I miejsce (300 zł) – Adoracja krzyża, Klaudia Kiersztyn, Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach, opiekun Izabela Dudewicz
• II miejsce (200 zł) – Noc Świętojańska, Magdalena Chatkiewicz, Szkoła Podstawowa nr 2 w Łosicach, opiekun Małgorzata Hryniewicz
• III miejsce (100 zł) – Taniec, Martyna Izdebska, Szkoła Podstawowa nr 1 w Siedlcach, opiekun Elwira Markowska
• wyróżnienie – Dzień flagi, Natalia Mikulska, Szkoła Podstawowa w Stefanowie, opiekun Urszula Skwarek
• wyróżnienie – Natalia Zaniuk, Dekorowanie przydrożnych krzyży i kapliczek, Szkoła Podstawowa nr 2 w Łosicach, opiekun Małgorzata Hryniewicz
• wyróżnienie – Matka Boża w ogrodach, Klaudia Księżopolska, Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach, opiekun Izabela Dudewicz

Uroczystość podsumowania całego przedsięwzięcia wraz z otwarciem wystawy pokonkursowej zawierającej nagrodzone i wyróżnione prace odbędzie się 12 czerwca 2018 r. w Muzeum Regionalnym w Siedlcach. Początek o godzinie 10.00.