Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

Pierwszy egzamin ósmoklasisty z języka obcego nowożytnego

Już wkrótce niecodzienne spotkanie nauczycieli języków obcych w MSCDN Wydział w Siedlcach - z dyrektorem Centralnej Komisji, dr Marcinem Smolikiem: 7 czerwca 2018r.

Od kilku miesięcy na stronie CKE opublikowane są informatory egzaminacyjne. Na ich podstawie wydawnictwa językowe organizują szkolenia stacjonarne i e-learningowe. Spotkanie w Siedlcach jest w tym kontekście unikalne, ze względu na  możliwość uzyskania informacji z pierwszej ręki, nieobarczonej interpretacjami, dociekaniem tego co autor miał na myśli.

Spotkanie ma charakter konferencyjny. Zapraszamy wszystkich nauczycieli języków obcych, nie tylko tych, których uczniowie zdawać będą egzamin za niecały rok. 

Celem konferencji jest poszerzenie wiedzy na temat formuły egzaminu ósmoklasisty oraz istoty zmian w egzaminach zewnętrznych z języka obcego nowożytnego.

W programie:

1. Istota zmian w systemie egzaminów zewnętrznych: egzamin na zakończenie szkoły podstawowej.
2. Zadania egzaminacyjne na przykładzie języka angielskiego.
3. Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty: egzaminowani i egzaminatorzy.

Image04

Dr Marcin Smolik wywodzi się ze środowiska Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, jest jego absolwentem i pracownikiem naukowym. Jego zainteresowania badawcze związane są z pomiarem dydaktycznym, m.in. pomiaru umiejętności mówienia w języku angielskim. Od wielu lat związany jest z modernizacją systemu egzaminów zewnętrznych (był koordynatorem zespołów zajmujących się przygotowaniem egzaminu gimnazjalnego, maturalnego). Od 2014 roku jest dyrektorem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, współautorem informatorów egzaminacyjnych oraz wdrażanej obecnie podstawy programowej z języka obcego nowożytnego. 

W MSCDN Wydział w Siedlcach gościliśmy go w roku ubiegłym na konferencji O zmianach w podstawie programowej z języka obcego od września 2017 r. (25 kwietnia 2017). 

Termin: 7 czerwca 2018r., godz. 15.00 - 17.00

Miejsce: MSCDN Wydział w Siedlcach, ul. Asłanowicza 2.

Zarejestruj się