Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

Jak wykorzystać potencjał gier planszowych w działaniach edukacyjnych?

sGry to nowoczesne i skuteczne narzędzie edukacyjne. Angażują emocjonalnie, dają możliwość praktycznego zastosowania wiedzy, a dodatkowo bawią i integrują. Zapraszamy nauczycieli  historii i wiedzy o społeczeństwie na szkolenie "Gry planszowe w edukacji historycznej i obywatelskiej", które przybliży mechanizmy gier, pokaże możliwości ich wykorzystania na lekcjach lub zajęciach pozalekcyjnych, m.in. jako inspiracji do pracy projektowej. 

Warto sięgać po niestandardowe rozwiązania. Gra planszowa może stać się niezwykłą podróżą przez wieki. Średniowiecze czy czasy PRL-u? A może edukacja regionalna? Można skutecznie uczyć się dat, faktów, postaci – grając. Gry znakomicie wspierają tak ważne umiejętności jak logiczne myślenie, rozumienie procesów społecznych, historycznych, budowanie narracji.

Celem szkolenia jest kształcenie umiejętności nauczycieli w zakresie wykorzystywania gier na lekcjach historii i wiedzy o społeczeństwie.

W programie:

1. Nowoczesne gry planszowe - rodzaje, kryteria podziału.
2. Psychologiczne aspekty gier.
3. Wykorzystanie gier w rozwijaniu umiejętności przedmiotowych i kształtowaniu postaw społecznych uczniów.
4. Konstruowanie własnych gier dostosowanych do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów.
5. Gra jako pomysł na projekt międzyprzedmiotowy.

Prowadzi Anna Krusiewicz, konsutant MSCDN Wydział w Płocku, pasjonatka gier planszowych.

Szkolenie jest bezpłatne. Odbędzie się w dniu 20 kwietnia br. w godzinach 15.00-19.00 w siedzibie MSCDN Wydział w Siedlcach.

Zarejestruj się